zaluzieodkrejciho.cz

Síťky proti hmyzu

Plisé sítě proti hmyzu

Plisované dveřní sítě jsou díky své inovativní konstrukci ideálním řešením ochrany proti hmyzu v oknech a dveřích při dodržení nutných montážních a manipulačních prostor. Řešení zasíťování oken a dveří prostřednictvím tohoto výrobku je dále vhodné jako kombinace s dalšími prvky stínící techniky, například u rámů dveří a oken, osazených předokenními nebo podomítkovými roletami či venkovními žaluziemi, především z důvodu úzkoprofilového návrhu rámu i ostatních součástí plisovaných sítí.

147_1

Plisované sítě jsou ovládány prostým posuvem středního profilu. Dochází tak k rozvinu síťoviny po nosných polyamidových vláknech, vetkaných ve stanovených roztečích uvnitř síťoviny. Tato vlákna zabezpečují neustálé napnutí síťoviny a její statickou stabilitu ve všech polohách (i ve vertikálním směru otevírání sítě). Vlákna jsou vybavena funkcí autonomního napínání, díky čemuž nedochází k nechtěnému prověšení síťoviny v důsledku standardních povětrnostních a klimatických vlivů. V případě dlouhodobého zavření sítě a působení klimatických vlivů může dojít k prvotnímu horšímu stažení sítě. Při prvním stažení je potřeba síť zatahovat pomalu a případně ji trochu pomoct. Jakmile se sklady síťoviny poskládají, tak už bude opět vše v pořádku. Je to dáno paměťovým efektem. Standardně jsou plisované dveřní a okenní sítě vyráběny ve verzi symetrického rámu s vysokým prahem (35mm výška), kterou lze namontovat i na místa bez spodní opory rámu, a asymetrického rámu s nízkým prahem (11 mm výška), vhodným pro zasíťování úzkoprofilových rámů oken a dveří, bezbariérových vstupů apod. Sítě s nízkým prahem musí stát na pevném a rovném podkladu. Sítě s vysokým prahem lze montovat nad úroveň podlahy ale doporučujeme spodní práh přišroubovat k rámu okna aby nedocházelo k prohnutí. I tak je ale nebezpečí že na profil šlápnete a vylomíte. U obou tedy doporučujeme aby síť stála na podlaze nebo pevném podkladu. Plisované dveřní a okenní sítě jsou standardně montovány prostřednictvím TEX šroubů přímo na rám okna nebo dveří.

Na výběr je šedá a černá síťovina.

Dveřní plisé sítě TYP 2

Varianta se dvěma středovými profily - viz možnosti provedení. Plisované dveřní a okenní sítě jsou standardně montovány prostřednictvím TEX šroubů přímo na rám okna nebo dveří. Tento typ lze montovat také do ostění (do boku). Počty provázků:

Do výšky sítě 1400mm jsou 4 vodící provázky
Do výšky sítě 2100mm je 6 vodících provázků
Nad výšku 2100mm je 8 vodících provázků

Dveřní plisé sítě TYP 2

Varianta s jedním středovým profilem - viz možnosti provedení.

Do výšky 1400mm jsou 4 vodící provázky
Do výšky 2100mm je 6 vodících provázků
Nad výšku 2100mm je 8 vodících provázků

Maximální ''doporučená'' šířka pro jednostranné stahování: 1600mm Maximální "doporučená" plocha pro jednostranné stahování: 3,8m2

Oboustranné stahování u této varianty nelze vyrobit. Pro oboustranné stahování zvolte TYP 2.

147_2_3
147_2_4

efektivní ochrana před pyly, prachem a sazemi

zřetelně zmenšuje alergické symptomy

redukuje zatížení pyly v místnostech až o 90%

propouští světlo a vzduch

STOP pylům bez chemického zatížení

Pevné sítě do oken

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Sítě jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí. Profily jsou z hliníku a síťovina ze skelného vlákna potaženého plastem. Nepodléhají korozi a dobře snáší teplotní změny. Síťovinu nabízíme v šedé a černé barvě nebo v antialergickém provedení.

Antialergická síťovina Poll-Tex

Pro ty, kteří trpí v období jara a léta pylovou alergií je určena novinka – antialergická síťovina Poll-Tex, která díky speciální textilní struktuře zadrží až 90% pylových zrn. Umožňuje tak větrat Váš pokoj ve dne i v noci. Síť je vyzkoušena testováním v praxi – dokonce ani velmi malé částečky pylu nemají šanci. Síťovina je testována v Berlíně v Department of Dermatology and Allergy, Allergie-Centrum Berlin.Sítě jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí. Profily jsou z hliníku a síťovina ze skelného vlákna potaženého plastem. Nepodléhají korozi a dobře snáší teplotní změny. Síťovinu nabízíme v šedé a černé barvě nebo v antialergickém provedení.

Okenní sítě s lemem EXT2

Sítě jsou určeny především pro plastová okna. Profil je opatřeny lemem, který dokonale přiléhá k okennímu rámu a dochází k větší těsnosti. Sítě mají vnitřní rohové spojky. Tím je dosaženo lepšího vzhledu. Rám je vyroben z extrudovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Může být dodán v barvě bílé, hnědé, okrové, antracitu a zlatém dubu. Montáž je prováděna z interiéru a uchycení je pomocí plechových otočných háčků. Zaměřuje se světlost okenního rámu.

SitSlemem

Okenní sítě bez lemu

Tyto okenní sítě se používají tam, kde není možná montáž sítí s lemem. Jsou vyrobené také z hliníkového profilu, který je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Nabízíme ho v barvě bílé, hnědé, antracitu a 99 (základní imitace zlatého dubu). Rám je v rozích spojen vnějšími plastovými rohy. Nejpouživanější způsob montáže je pomocí plastových obrtlíků, které se navrtávají přímo do okenního rámu z venkovní strany. Další možnost je montáž na vnitřní „Z“ plíšky. Ta se provádí z interiéru.Rám je vyroben z extrudovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Může být dodán v barvě bílé, hnědé, okrové, antracitu a zlatém dubu. Montáž je prováděna z interiéru a uchycení je pomocí plechových otočných háčků. Zaměřuje se světlost okenního rámu.

Sítě do dveří

Ochrana proti hmyzu a komárům v místech dveří je řešena pomocí dveřních sítí. Výroba na míru zajišťuje dokonalé těsnění. Dveřní sítě jsou vyrobeny z dostatečně silného extrudovaného hliníkového profilu. Jeho šířka je 41mm. Dveře jsou opatřeny předpruženými samozavíracími panty,. Sílu dovírání si zákazník může nastavit sám. Je možné si zvolit středovou či okopovou lištu. Její šířka je 60mm. Díky spojení profilů vnitřními rohy tvoří výrobek jednotný celek. U dveřních sítí nabízíme skrytý magnet, který je vlepený v drážce těsnícího kartáčku a z pohledové strany není vidět.

143_2_4

Rolovací sítě do oken

U tohoto typu se síťovina navíjí na trubku, ve které je napínací pružina. Tento systém je vložen do hliníkového boxu o rozměru 40 x40. Po stranách jsou vodící lišty široké 30mm. Ty jsou opatřeny těsnícími kartáčky. Stažená síťovina je aretována zachycením koncové lišty na síťovině do spodního profilu, který uzavírá samotný rám sítě.

142_2_3
142_2_4